EN TR RU
YEO Group
Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Tolunay Yıldız <b>Yönetim Kurulu Başkanı, CEO</b>

Tolunay Yıldız Yönetim Kurulu Başkanı, CEO
1980 doğumlu Tolunay Yıldız, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamış ve ardından Maltepe Üniversitesi’nde ...

1980 doğumlu Tolunay Yıldız, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamış ve ardından Maltepe Üniversitesi’nde İktisat doktora eğitim programına katılmış ve halen İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İşletme doktora eğitimine devam etmektedir.

Üniversite yıllarında eğitimi ile birlikte erken yaşlarda başladığı meslek hayatına, 2004 yılında endüstriyel otomasyon sektöründe yenilikçi çözümler sunmak üzere YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’nin temellerini atarak kurucu ortaklarından biri olarak devam etmiştir. 2004 yılından bu yana ihraççının Genel Müdürlük görevini sürdüren Tolunay Yıldız, ihraççının Türkiye ve yurtdışı operasyonlarını ve büyüme stratejilerini aktif bir biçimde Yönetim Kurulu Üyeleri ve takım liderleri ile birlikte yönetmektedir.

Türkiye'nin genç iş insanlarının uluslararası nitelikteki tek uluslararası sivil toplum kuruluşu Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tolunay Yıldız;
Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Ukrayna, Belarus ve Etiyopya İş Konseyleri ve Enerji İş Konseyi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini devam ettirmektedir. 

 Evli ve 2 çocuk babası olan Tolunay Yıldız, İngilizce bilmektedir.Tolunay Yıldız, ayrıca Avrupa Ukrayna Enerji Ajansı (EUEA), Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) ve Elektromanyetik Sanayicileri Derneği (EMSAD) üyesidir.Ayrıca Melek Yatırımcı lisansına sahiptir.
 

Orhan Yıldız <b> Yönetim Kurulu Başkan Vekili </b>

Orhan Yıldız Yönetim Kurulu Başkan Vekili
1964 doğumlu Orhan Yıldız, 1981 – 1997 yılları arası Muğla Yatağan ve Yeniköy Termik Santrali, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Swiss Otel, Akmerkez gibi birçok önemli projede farklı kademelerde yönetici olarak görev almıştır. ...

1964 doğumlu Orhan Yıldız, 1981 – 1997 yılları arası Muğla Yatağan ve Yeniköy Termik Santrali, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Swiss Otel, Akmerkez gibi birçok önemli projede farklı kademelerde yönetici olarak görev almıştır. 1997 yılında Yılmaz Mühendislik End. Yap. ve Yüksek Yap. İnş. Mak. San. Tic. Ltd. Şti. ve 2007 yılında Yılmaz İnşaat Makina Elektrik ve Mühendislik Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. firmasının kurucu ortaklarından biri olmuş ve halen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini devam ettirmektedir. Yılmaz Mühendislik ve Yılmaz İnşaat; Şişli Tat Towers, 42 Maslak, Anatolium Marmara, Zeytinburnu Novotel IBIS, Bursa IBIS, 870 MW OMV Elektrik Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali, 770 MW Baymina Doğalgaz Enerji Santrali, Melen Çayı Projesi İstanbul Etabı Arıtma Tesisi İnşaatı, Ford Otosan Fabrikası Arıtma Tesisi, Aygaz A.Ş. Dolum Sahası İnşaat İşleri, İpragaz-Bizimgaz Dolum Sahası İnşaat İşleri gibi farklı sektörlerden birçok önemli projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Orhan Yıldız, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’nin kurucu ortaklarından biri olup, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Ömer Eroğlu <b>Yönetim Kurulu Üyesi</b>

Ömer Eroğlu Yönetim Kurulu Üyesi
1974 doğumlu Ömer Eroğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünde lisans derecesi mezuniyeti sonrasında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Muhasebe ve Denetim ile Maltepe Üniversitesinde İktisat yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. ...

1974 doğumlu Ömer Eroğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünde lisans derecesi mezuniyeti sonrasında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Muhasebe ve Denetim ile Maltepe Üniversitesinde İktisat yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

2002 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı almış olup bugüne kadar çeşitli reel sektörde faaliyet gösteren yabancı sermayeli şirket ve holdingde muhasebe ve finans yöneticisi olarak görev yapmıştır. Bağımsız Denetçi yetkisinin yanında, CRMA (Risk Yönetimi Güvencesi Sertifikası) ile Sermaye Piyasası Düzey3 ve Kurumsal Yönetim Lisanslarına sahiptir. Uluslararası Finans, ERP, Muhasebe, Vergi ve Denetim alanında derin bilgi ve tecrübeye sahip olan Ömer Eroğlu, Türkiye’nin ilk Akredite Kobi Danışmanlarından olup Melek Yatırımcı lisansına da sahiptir.

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyesi olan Ömer Eroğlu evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Mustafa Kopuk <b> Yönetim Kurulu Üyesi </b>

Mustafa Kopuk Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa Kopuk, uluslararası yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn Ventures’ın kurucu ortağı ve genel müdürüdür. Girişimcilikle ilgili birçok STK ve melek yatırım ağında farklı roller üstlenmektedir. ...

Mustafa Kopuk, uluslararası yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn Ventures’ın kurucu ortağı ve genel müdürüdür. Girişimcilikle ilgili birçok STK ve melek yatırım ağında farklı roller üstlenmektedir. Aynı zamanda TechOne Venture Capital ve WePlay Ventures'ın Yönetici Ortağıdır.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamış ve Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme yüksek lisansı yapmıştır.

Mustafa Kopuk yönetimindeki Tarvenn Ventures ve girişim sermayesi fonları Türkiye’den çıkan global odaklı teknoloji girişimlerine yatırım yapmaktadır. 2020 yılında 18 yatırıma imza atılmıştır ve portföylerinde 30’dan fazla girişim yer almaktadır.

Prof. Dr. Sinan Alçın <b> Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi </b>

Prof. Dr. Sinan Alçın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
İstanbul Kültür Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi olan Alçın, gelişme iktisadı alanında profesördür. Temel çalışma alanları arasında, sanayi ve teknoloji iktisadı, istihdam politikaları ve küresel ekonomi bulunmaktadır. ...

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Alçın, gelişme iktisadı alanında profesördür. Temel çalışma alanları arasında, sanayi ve teknoloji iktisadı, istihdam politikaları ve küresel ekonomi bulunmaktadır. Çalışma alanlarında çok sayıda kitap, makale ve araştırması bulunan Alçın, uluslararası ve ulusal endeksli bilimsel dergilerde hakemlik yapmaktadır. Sanayi 4.0 konusunda sanayi ve hizmet sektörleri için durum analizi gerçekleştiren bir test de (test4ware) geliştiren Alçın, Next Leaders Club (NLC) Lider Partneridir. 

Ulusal ve uluslararası makro ekonomi konularında TV yorumculuğu yapan Alçın, gazete ve dergilerde de alanına ilişkin yazılar yazmaktadır. 

Sinan Alçın, ekonomi ve yönetim danışmanlığı yanında bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmaktadır.
 

Murat Sağman <b> Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi </b>

Murat Sağman Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
1972 yılında Paris’te doğmuştur. 1992 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuştur. Fransa’da Sorbonne Üniversitesi’nde Ekonomi ve Finans bölümlerini derece ile bitirmiştir. ...

1972 yılında Paris’te doğmuştur. 1992 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuştur.Fransa’da Sorbonne Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans bölümlerini derece ile bitirmiştir. Yine Sorbonne Üniversitesi’nde derece ile sonuçlanan Banka ve Finans üzerine Master eğitimi yapmıştır.1998 ve 2011 yılları arasında Fransa, ABD ve Türkiye’de çeşitli bankalarda  ve finans kurumlarında yöneticilik yapmıştır. 2011 ve 2015 yılları arası Notus Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olmuştur. Şirketi İtalya’nın en büyük bağımsız Portföy Şirketi Azimut gruba satılmıştır. 2016 yılında beri kurucusu olduğu Sagam Strateji Danışmanlık olarak finansal, ekonomi ve strateji alanlarında danışmanlık vermektedir.FODER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir.SPK ileri düzey, SPK Türev ürünleri, İMKB Tahvil Bono, SPK Kurumsal Derecelendirme, ABD Series 7, Series 63 ve Series 55 lisansları mevcuttur.Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.