EN TR RU
YEO Group
Yönetim Kurulu Başkanı’ndan

Yönetim Kurulu Başkanı’ndan

Değerli Paydaşlarımız,

Küresel salgın (covid-19) toplum, iş dünyası ve dünya ekonomisi üzerinde önemli etkilere sahip ve hepimiz için zorluklar içeriyor. Şirketimiz “Ne yaparsak yapalım mükemmellik için çeviklik” ilkesine sahip olduğu için, şirketimizi ve çalışma biçimlerimizi ve operasyonlarımızı hızla dijital araçlarla dönüştürdük. Bu sebeple yeni normale muazzam bir hızla adapte olup, ihtiyaçlara anında karşılık verebildik. Tüm süreç içerisinde en büyük önceliğimiz insan sağlığını korumaktı, hala da böyle.

Aynı zamanda 2020 yılında büyümeye de devam ettik ve YEO için yine başarılı bir yıl oldu, 2020 ile birlikte son üç yılda üst üste hem şirketimiz hem de finansal sonuçlarımız beklentileri aşıt ve 2021 yılına harika bir başlangıç yaptık.

Bu başarı için çalışma arkadaşlarıma; güçlü bağlılıkları, büyük esneklikleri, çevik yaklaşımları ve büyük uyumları için teşekkür ederim.

2020 yılında 6 ülkede 51 proje tamamladık ve ciromuz yüzde 22, FAVÖK’ümüz ise yüzde 89 arttı.

2021 yılında bazı önemli önceliklerimiz var, ancak öncelikli olarak çalışanlarımızın sağlığını, güvenliğini ve refahını korumak bizim için en önemli öncelik olmaya devam ediyor.

İleriye baktığımızda, üç ana stratejik önceliğe odaklanıyoruz; dijitalleşme, yenilenebilir enerji ve küresel ölçekte büyüme.

- Farklı sektörlere dijitalleşme yoluyla değer kazandırmak için çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimize öncü dijital çözümler sunmak için bu alandaki güçlü teknoloji ortaklarıyla iş birliği yapıyoruz. Bu sayede uçtan uca (anahtar teslim) çözümlerimizle değer yaratma sürecini hızlandırıyoruz.
- YEO karbon emisyonunu azaltmak ve sürdürülebilir enerji arzı sağlayacak sektörleri beslemek için çalışmaktadır. Bu nedenle, odak noktamız, düşük karbon toplumu için faaliyetlerimizi güçlendirmektir. YEO artık güneşten rüzgara, biyogaz ve biyokütleden jeotermal enerjiye kadar yenilenebilir enerji projeleri için bir mükemmellik merkezidir. Akıllı ve entegre çözümlerimiz daha yeşil, daha akıllı ve daha güvenli enerji sağlar.
- Yeni pazarlara açılmak, geleceğe dönük büyümemiz için temel unsur. 2021 ve önümüzdeki yıllarda projelerimizi küresel piyasalarda genişletmeye odaklanacağız. Son yıllarda bu konuda önemli adımlar atarak ihracatımızı yurtiçi faaliyetlerimizin ilerisine taşıdık. Lider tek nokta çözüm merkezi ve elektrifikasyon, otomasyon, dijitalleşme ve mühendislik için mükemmellik merkezi olarak YEO, müşterileri için tercih edilen bir tedarikçidir.

Birçok farklı ülkede varlık göstererek çalışan YEO, bireysel yetenek ve becerilerden yararlanmaktadır. YEO olarak farklılığa değer veriyor ve uygulamaya koyuyoruz, çünkü farklılık yenilikçi gücümüzü ve iş başarımızı artırıyor.

Çevik takımlarımızın mükemmel işleri sayesinde YEO 2021 büyüme hedeflerine daha akıllı, daha yeşil ve daha güvenli enerji ve endüstriyel çözümleriyle ulaşacak ve tercih edilen olmaya devam edecektir.

Çünkü biz geleceğimizin sürdürülebilir iklim olacağına inanıyoruz. Bu değişimi cesaret, çeviklik ve mükemmellik anlayışımızla biçimlendiriyoruz. Bu yolda bizimle birlikte olmaya devam etmenizi temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Tolunay Yıldız
Yönetim Kurulu Başkanı, CEO