EN TR RU
YEO Grup

Hibrit Enerji

Mevcut lisanslı elektrik santrallerinizde ikincil kaynak güneş enerjisi kullanarak hibrt bir sistem kurabilir, santral üretiminizi arttırabilir ve bu sayede mevzuatta belirlenen fiyattan elektrik satışınızı arttırarak ekstra kazanç sağlayabilirsiniz. Bir hibrit santral dizaynında en önemli ve değiştirilemez noktalar anlık güç üretiminin santralin lisans gücünü geçmemesi ve kapasite oranının yıllık enerji üretimini geçmemesidir. Diğer bir yandan her bir tür enerji santralinin kendine özgü kritik özellikleri vardır ve dizaynlar bu konular dikkate alınarak yapılmalıdır. Örneğin;

- Termik Enerji Santralleri"nin iç tüketimleri oldukça fazladır.
- Biyogaz / Biyokütle Enerji Santralleri yılın belli zamanlarında yeterli hammadde bulunamayabilir.
- Jeotermal Enerji Santralleri"nde yaz aylarında verim kaybı yaşanabilir.
- Rüzgâr Enerji Santralleri değişken rüzgâr hızlarından etkilenebilir ve bu da verim kaybına yol açar.
- Hidroelektrik Enerji Santralleri yaz aylarındaki su seviyesinin azalması sebebiyle verim kaybına maruz kalabilir ve bunun yanında toplama havuzları üzerine kurulan yüzer sistem GES"ler suyun buharlaşmasını engelleyerek seviyeyi korur ve aynı zamanda su, paneller için doğal bir soğutma sağladığı için verim artacaktır.
- Kojenarasyon Sistemlerinde, özellikle elektrik alış fiyatlarının yüksek olduğu dönemlerde güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanarak yenilebilir enerji oranı arttırılabilir.

Yukarıdaki tüm durumlara istinaden, teknik olarak doğru tasarlanmış ikincil kaynak bir solar sistem mevcut elektrik üretimini maksimize ederek;

-Üretilen elektriği mevzuattaki fiyattan satılmasıyla ekstra kazanç sağlayabilirsiniz.
-Santralinizin iç tüketiminizi güneşten elde edilen üretimle karşılayıp yenilenebilir enerji üretimine katkı sağlayabilirsiniz.

YEO, bir hibrit sistem kurulumu sürecinde aşağıdaki tüm hizmetleri sağlayabilir;

- Analiz
- Fizibilite Çalışması
- Teknik Dizayn ve Planlama
- İzinler ve Kabul Süreçleri
- Elektrik Dağıtım Şirketi Uygulamaları
- İlgili Otorite ve Kurumlardan izinlerin Alınması
- Mobilizasyon
- Ürün Tedariği
- Nakliye Koordinasyonu
- Montaj
- Kabul Prosedürleri
- Test ve Devreye Alma
- İşletme ve Bakım

Projeler