EN TR RU
YEO Grup

Su için Yenilenebilir Enerji

Yeni düzenlemeyle birlikte hidroelektrik santrallerin kurulduğu alanda yüzer güneş enerjisi santralleri de kurulabilir. Yüzer güneş enerjisi santrallerinin kendine özel birçok yatırım avantajları bulunmaktadır. Özellikle yardımcı kaynak olarak düşünülen yüzer güneş enerjisi santralleri, hidroelektrik santrallerine ait baraj ve rezervuar alanları bunun yanında yine gölet veya su depolama alanları olan diğer tip enerji santralleri için önemli bir yardımcı kaynak haline gelmiştir.
YEO Solar, Su, Pompa İstasyonları, Su iletim ve dağıtım şebekelerinin hepsini içeren su döngüsüne yönelik anahtar teslim entegre çözümler sunmaktadır.
Türkiye’de ve yurtdışında uzman mühendis kadrosuyla yüzer güneş enerjisi santrallerinin projelendirmeden uygulamaya kadar anahtar teslim hizmet vermektedir. YEO Solar sağladığı yenilikçi çözümler ile birlikte kurduğu ortaklıklarıyla Su Endüstrisinde kapsamlı bir hizmet ağına sahiptir.
Güneş ve suyun kombinasyonu olan yüzer güneş enerjisi santralleri, güneş enerjisinden üretilen elektrik miktarının enerji üretimindeki payını yakın gelecekte daha da üst seviyelere getirir. YEO Solar olarak bu alanda sağladığımız verimli ve az maliyetli çözümlerle yatırımcılarımıza anahtar teslim projeler sunuyoruz.

Yüzer GES’lerde verdiğimiz hizmetler;

- Regülasyon Uzmanlığı
- EPC (Anahtar Teslimi Proje Yapımı)
- Proje Geliştirme
- Bakım Onarım

Yüzer GES Sistemlerinin Özellikleri Neler?

YEO Solar’ın geliştirmiş olduğu fotovoltaik yüzer güneş enerjisi sistemleri, fotovoltaik santral teknolojisi ve yüzen platform teknolojinin kombinasyonundan oluşmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz bu kombinasyon ile yüzer güneş enerjisi sistemlerinde gelişen teknoloji için yeni bir konsept niteliği taşımaktadır.

PV yüzer GES tesislerimiz

- Yüzen bir sistem
- Bağlama sistemi
- PV sistemi
- Sualtı kablolarından oluşmaktadır.

YEO Solar’ın sunduğu yüzer güneş enerji sistemleri, kurulacak karasal alandan tasarruf sağlayarak arazi veya çatı sistemleri yerine enerji üretimi için tercih edilmektedir. Buna ek olarak sunduğu yüzer güneş enerji sistemleri su yüzeyinin çoğunu kaplayan aynı zamanda yosun oluşumunu sınırlandırmaktadır. Ayrıca suyun doğal soğuma etkisinden dolayı yücer güneş enerjisi sistemi daha verimli çalışmakta, alandaki suyun buharlaşmasını azaltma yönünde katkı sağlamaktadır.

Projeler