EN TR RU
YEO
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk Projelerinde YEO

YEO olarak geleceğe odaklı bir perspektife sahibiz. Bu perspektifi daha çevreci, daha yenilikçi, daha akıllı iş modellerimize yansıtıyoruz. İş modellerimiz yanında farklılıkları gözeten, çevreci ve gelecek odaklı sosyal projeleri de gönülden destekliyoruz.

YEO olarak çevreci, farklılıkları önemseyen, teknoloji, uzay ve gelecek odaklı inovasyon ve eğitim projelerinin destekçisi olmaktan onur duyuyor, başarılarıyla gururlanıyoruz…

Sivil Havacılıkta Türkiye’nin önde gelen STK’larından Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Derneği, pandemi yılı olan 2020’de de faaliyetlerini kararlılıkla sürdürdü. 8 Mart 2020’de Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde “Kadın ve Dünya Havacılığı" sempozyumunun düzenlenmesinde aktif rol üstlenen Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği, 23 Nisan 2020’de de “Kağıt Uçaklar” yarışmasını düzenledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen geleneksel özel gösteri uçuşunu sanal platformda binlerce kişiyle buluşturan dernek, 13 Eylül’de Sivil Havacılık Günü gösterisini de gerçekleştirdi. YEO olarak Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü derneğinin destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yenilenebilir enerji dönüşümü için Doğu Apronuna kazandırdığımız güneş enerjisi santraliyle desteğimizi sürdürüyoruz. 

Farklılıkları içselleştirmeyi temel misyon edinen YEO olarak, dünya genelinde kadın dayanışması ve yardımlaşmasının önemli organizasyonlarından Woman for Woman’ın destekçisi olarak da bu konudaki çabaların sadece sözle değil, bizzat destekçisi olmaktan onur duyuyoruz.  

 

 

Türkiye’nin gelenekselleşen Teknoloji Festivali Teknofest’in 2021 Roket Yarışmasına büyük bir heyecanla hazırlanan ve destekçisi olduğumuz Anka Roket Takımı Orta İrtifa Kategorisinde çok sayıda ekiple yarışacak. Ekibimizin başarısı için YEO olarak gönülden desteğe devam edeceğiz.

YEO Teknoloji, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Teknofest’te yer alan “Zeytin” adlı pedal destekli elektrikli aracın hayata geçirilmesine önemli katkı sağladı. İki koltuklu araca, iki adet hub motor pedalla destek veriyor. Gelişmiş elektrikli aracın 150 km menzili bulunuyor ve hızı saatte 35-40 kmlere çıkabiliyor. Tamamen elektrikli bisiklet yönetmeliğine göre üretilen Zeytin’in çalışmaları iki senede tamamlandı.