BATARYA AR-GE FAALİYETLERİ

-

Bataryalar için yapay zeka destekli yeni nesil nikel bazlı katot üretimi ve AR-GE çalışmaları yapan Ni-Cat ile ortaklık anlaşması imzalayan YEO, bu yatırım ile Türkiye’de ve dünyada öncü bir pozisyona ulaşmayı hedefliyor.

Gelecek stratejilerini dekarbonizasyon, dijitalizasyon ve desantralizasyon üzerine kurgulayan YEO, hedeflerine yönelik iş birlikleri ile çalışmalarını sürdürüyor. YEO, yenilenebilir enerji ve depolama çözümleri sunma hedefinin bir parçası olarak, İzmir merkezli bir girişim olan ve kısa sürede önemli teknolojik çalışmalara imza atan Ni-Cat Batarya Teknolojileri’ne iştirak etti. 

Altyapıları ve endüstrileri yenilenebilir enerji, elektrifikasyon ve otomasyonla buluştururken; sunduğu dijital teknolojilerle de karbon emisyonunun azaltılmasına katkı sağlayan ve kendi faaliyet alanlarında öncü olan YEO ve Ni-Cat ortaklığı ile, batarya teknolojileri sunmanın yanı sıra, pil üretimine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetleri de birlikte yürütülecek. 

Ni-Cat Batarya Teknolojileri, nikel bazlı katot kullanan, ikincil, şarj edilebilir bataryaların tümüne hitap eden, geleceğin teknolojilerine yönelik üretimlerde değer zincirinin önemli bir parçası olarak hizmet veriyor.