IoT

Fabrikanızdan en yüksek verimi elde edin!

Dünyanın en büyük 3 ekonomisi, üretim sektöründeki dijitalleşme devriminin öncüsü olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Kuzey Amerika’da bu devrim ‘Smart Manufacturing’, Çin’de ‘Made in China 2025’, Avrupa’da ise bu değişim dalgası dördüncü Sanayi Devrimini temsil ettiği için ‘Endüstri 4.0’ olarak adlandırılıyor. Adı farklı olsa da tüm kavramların temelinde IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojileri yer alıyor.

YEO olarak biz de bu dönüşümde, üretim sektöründeki bilgi birikimimizi dünyanın en iyisi olduğuna inandığımız endüstriyel IoT Platformu olan ThingWorx ile Türkiye’ye taşıyoruz.

Konuşan Makineler

Fabrikalarda, çok sayıda farklı üretici tarafından üretilmiş, çok farklı görevleri yerine getiren sayısız makine kullanılır. Bu birbirinden farklı dili konuşan tüm makinaların operasyonun verimliliği için birbirleriyle, farklı sistemlerle ve çalışanlarla kolayca iletişim kurabilmeleri gerekir.  Üreticilerin yüksek kaliteden ödün vermeden, üretimi doğru maliyetle, doğru terminlerde sürdürebilmeleri için sürekli operasyonel iyileştirmeler yapmaları gerekir. PTC’nin, pazar lideri endüstriyel IOT platformu ThingWorx, fabrikaların IoT gücünü maksimuma çıkarabilmek için iş süreçlerine fonksiyonellik, esneklik ve çeviklik sağlar.

Dijital dünyanın gerçek zamanlı görüntüsü

IIoT (Industrial Internet of Things) alanında ölçeklenebilirliği ve hızlıca hayata geçirilebilmesiyle dünya devlerinin güvenini kazanmış PTC firmasının ThingWorx IIoT platformunun en önemli özelliklerinden biri sağladığı esneklik ve işlevselliktir. Temel olarak ThingWorx, fiziksel nesnelerin dijital dünyadaki gerçek zamanlı görüntüsünün oluşturulmasını sağlar. Bunu yaparken de size farklı bağlantı seçenekleri, uygulama geliştirme araçları, analitik motorları, artırılmış gerçeklik teknolojileri gibi geniş yelpazedeki fonksiyonlarıyla sayısız verimlilik çözümü üretir.

 

Case Studies
Türk Tuborg
Nestle
Mercedes Benz
Philsa