YÖNETİM

Tolunay Yıldız

Tolunay Yıldız

Yönetim Kurulu Başkanı | CEO

2004 yılında endüstriyel otomasyon sektöründe yenilikçi çözümler sunmak üzere YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’nin temellerini atmış ve kurucu ortaklarından biri olarak devam etmiştir. 2004 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini sürdürmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamış ve ardından Maltepe Üniversitesi’nde İktisat doktora eğitim programına katılmıştır. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İşletme doktora eğitimine devam etmektedir.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tolunay Yıldız; Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Ukrayna ve Özbekistan İş Konseyleri ve Enerji İş Konseyi’nde Yürütme Kurulu Üyeliği görevini devam ettirmektedir. 

Tolunay Yıldız, ayrıca Dii Ortadoğu ve Kuzey Afrika Enerji Sektör Derneği ve Elektromanyetik Sanayicileri Derneği (EMSAD) üyesidir. Ayrıca ‘Melek Yatırımcı’ lisansına sahiptir.

Orhan Yıldız

Orhan Yıldız

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

36 yıllık yönetim tecrübesiyle, 1997 yılında Yılmaz Mühendislik End. Yap. ve Yüksek Yap. İnş. Mak. San. Tic. Ltd. Şti. ve 2007 yılında Yılmaz İnşaat Makina Elektrik ve Mühendislik Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. firmasının kurucu ortaklarından biri olmuş ve halen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini devam ettirmektedir. İnşaat ve endüstriyel alanlarda birçok sektörden önemli projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Mehmet Öğütçü

Mehmet Öğütçü

Yönetim Kurulu Üyesi

Halen merkezi Londra’daki Global Resources Partnership ve The London Energy Club yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.  Aynı zamanda merkezi Washington’daki The Middle East Institute’in danışma kurulu başkanı. Ayrıca, The Gulf Opportunity Fund’ın bağımsız yönetim kurulu üyesi ve EUFocus (Brüksel) ortağı.

Son 35 yıllık profesyonel kariyerinde üst düzey hükümet, iş dünyası ve uluslarası kuruluş angajmanları ile göze çarpıyor. Ankara Üniversitesi, ODTÜ, London School of Economics ve College d’Europe mezunu.

Daha önce, İş Bankası Teftiş Kurulu üyesi, başbakan danışmanı, Ankara, Pekin, Brüksel’de kariyer diplomatı, Paris’te Uluslararası Enerji Ajansı ve OECD’de üst düzey yönetici olarak çalıştı. Ardından (şimdi Shell’in bir parçası olan) BG Group’a direktör olarak katıldı. Yakın zamana kadar Genel Energy plc, Yaşar Holding ve Şişecam Grubu’nun yönetim kurullarında bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görevler aldı, komite başkanlıkları yaptı.

Invensys, Dimetronics, Windsor Energy Group, Trinüs Capital ve KCS Security gibi çokuluslu enerji, yüksek teknoloji, hızlı tren, siber güvenlik, stratejik iletişim ve finansal hizmetler şirketlerinin danışma kurullarında hizmet verdi.

Gulf İntelligence, Dünya, Bloomberg, CNBC, Hürriyet Daily News, Euroactiv, Capital, CEOLİFE ve OECD Observer’a katkıda bulunuyor, EkoTurk, France-24, i24NEWS, BBC, NTV, CNNTürk, Habertürk, Diplomatik Pasaport ve BloombergHT’de yorumlar yapıyor.

“Geleceğimiz Asya’da mı?”, “Yeni Ekonomik ve Ticari Diplomasi Stratejisi”, “2023 Türkiye Yol Haritası”, “Yeni Büyük Oyun”, “New Geopolitical and Economic Journey: Turkey’s Next 10 Years”, “Yaşam Bir Seyahattır”, “Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler”, “Yeni Dünyanın Gizli Şifreleri: Türkiye için gerçekçi bir 2030 vizyonu”, “Bir başkadır diplomatların dünyası” ve “Enerji Savaşları” dahil bir düzineden fazla kitap yayınladı.

İngilizce, Fransızca ve Çince biliyor.

Mustafa Kopuk

Mustafa Kopuk

Yönetim Kurulu Üyesi

Uluslararası şirketlerde strateji, iş geliştirme, şirket satın alma ve birleşmeleri üzerine görevler üstlenerek 40’tan fazla ülkede tecrübe edinmiş olan Mustafa Kopuk, Hollanda ve Türkiye merkezli girişim sermayesi fonları olan DOMiNO Ventures, TechOne Venture Capital ve WePlay Ventures’ın Yönetici Ortağıdır. Girişimcilikle ilgili birçok STK ve organizasyonda farklı roller üstlenmektedir.  Mustafa Kopuk yönetimindeki Tarvenn Ventures 2020 yılında 18 yatırıma imza atılmıştır ve portföylerinde 30’dan fazla girişim yer almaktadır.

Sinan Alçın

Sinan Alçın

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi (İYBF) Dekanı olan Prof. Dr. Sinan Alçın’ın, sanayi ve teknoloji iktisadı, istihdam politikaları ve küresel ekonomi alanlarında çok sayıda kitap, makale ve araştırması bulunmaktadır. Sanayi 4.0 konusunda sanayi ve hizmet sektörleri için durum analizi gerçekleştiren bir test de (test4ware) geliştiren Alçın, Next Leaders Club (NLC) Lider Partneridir. Ekonomi ve yönetim danışmanlığı yanında bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmaktadır.

Murat Sağman

Murat Sağman

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılında Paris’te doğmuştur. 1992 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuştur. Fransa’da Sorbonne Üniversitesinde Ekonomi ve Finans bölümlerini derece ile bitirmiştir. Yine Sorbonne Üniversitesi’nde derece ile sonuçlanan Banka ve Finans üzerine Master eğitimi yapmıştır (3000 kişi başvurusu arasında seçilen 25 kişiden biri olmuştur).

1998 ve 2011 yılları arasında Fransa, ABD ve Türkiye’de çeşitli bankalarda ve finans kurumlarında yöneticilik yapmıştır.2011 ve 2015 yılları arası Notus Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olmuştur. Şirketi İtalya’nın en büyük bağımsız Portföy Şirketi Azimut gruba satılmıştır.2016 yılından beri kurucusu olduğu Sagam Strateji Danışmanlık olarak finans, ekonomi ve strateji alanlarında danışmanlık vermektedir. ÖDER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir. SPK ileri düzey, SPK Türev ürünleri, İMKB Tahvil Bono, SPK Kurumsal Derecelendirme, ABD Series 7, Series 63 ve Series 55 lisansları mevcuttur. Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.